Майже кожна людина стикається з проблемами артеріального тиску. Його вимірюють у форматі двох чисел: верхнього (систолічного) та нижнього (діастолічного). Верхній показник відображає силу крові, яка виходить з серця та надходить в артерії, а нижній — силу крові, коли серце розслаблене та відпочиває між ударами.
Нормою артеріального тиску є показник 120 на 80. Надмірно високі показники можуть заподіяти шкоду здоров’ю, оскільки можуть спровокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Але й занизькі показники теж є небажаними, адже в таких випадках можуть виникати запаморочення або слабкість. Саме тому важливо докласти зусиль для того, щоб зберегти своє здоров’я. У лікуванні високого кров’яного тиску важливу роль відіграють звички людини. Ми підготували підбірку дієвих порад, які дозволять покращити якість життя та нормалізувати артеріальний тиск.
Крок № 1. Скажіть «бувайте» зайвим кілограмам
Саме через надмірну вагу збільшується об’єм крові, який перекачується через артерії, що спричиняє збільшення кров’яного тиску. Також вона може призводити до розвитку інсулінорезистентності та інших проблем, які мають прямий вплив на серцево-судинну систему. Саме тому важливо контролювати вагу, що дозволить суттєво покращити своє щоденне самопочуття. Для цього рекомендується вести активний спосіб життя, не нехтувати фізичною активністю та дотримуватись здорової дієти
Крок № 2. Стежте за диханням
Правильне глибоке дихання дозволяє знизити артеріальний тиск. Для цього варто робити глибокий вдих животом (так, саме ним, а не грудьми), рахуючи до п’яти. Видих теж варто робити з рахунком до п’яти.
Глибоке дихання протягом 3-5 хвилин за такою схемою дозволяє збільшити приплив крові до тканин тіла, в тому числі й кінцівок. Завдяки цьому тиск у судинах знижується.
Крок № 3. Не нехтуйте фізичною активністю
Для нормалізації артеріального тиску дуже важливо щодня вести активний спосіб життя. Немає жодних обмежень, тож вид активності може обирати кожен на свій смак. Це може бути ходьба, їзда на велосипеді, танці, плавання тощо. Регулярна фізична активність дозволяє уникнути ризику розвитку гіпертонії. Якщо ж ця проблема вже присутня у вашому житті, то спорт сприятиме зниженню показників артеріального тиску до більш безпечного рівня.
Головне — регулярно знаходити час на фізичну активність. Загалом 150 хвилин спорту на тиждень цілком вистачить. Вам необхідно лише рівномірно розподілити фізичні вправи протягом семи днів.
Крок № 4. Не забувайте про здорову дієту
Для підтримки здоров’я серцево-судинної системи важливо дотримуватись дієти, яка багата на овочі, фрукти, цільнозернові культури та знежирені молочні продукти. Важливо обмежувати вживання насичених жирів та холестерину. Спочатку зміна харчових звичок може здатися складною задачею, втім при дотриманні певних правил немає нічого неможливого:
- візьміть у звичку вести щоденник харчування, записуючи туди всі продукти, які вживаєте протягом дня. Такий підхід дозволить проаналізувати раціон та виявити в ньому «слабкі місця»;
- вживайте продукти з високим вмістом калію, оскільки саме вони позитивно впливають на нормалізацію артеріального тиску. Додайте до раціону гриби, помідори, гарбуз, білу квасолю, картоплю зі шкіркою;
- стежте за своїм харчуванням за будь-яких умов — заздалегідь продумуйте своє меню на завтра, щоб потім не порушувати правильну дієту нездоровим перекусом чи фастфудом;
- вживайте спеціальні харчові добавки на кшталт глоду від Natures Plus, який дозволяє підтримувати роботу печінки та серцево-судинної системи;
- обмежте вживання кофеїну.
Крок № 5. Відмовтесь від поганих звичок
Існує оманлива думка, що щоденне вживання алкоголю в помірній кількості дозволяє нормалізувати артеріальний тиск. Втім мова йде лише про якісні натуральні вина, без жодних домішок, а також за умови дотримання мінімальної кількості вживання.
Саме тому краще відмовитись від вживання алкоголю взагалі, адже він у надмірній кількості може навпаки призводити до підвищеного тиску. Те ж саме стосується і паління. Сигарети негативно впливають на стан серцево-судинної системи, значно підвищуючи ризик підвищення артеріального тиску.
Отже, нормалізувати артеріальний тиск допоможе правильне харчування, вживання спеціальних вітамінів, фізична активність, правильне дихання та контроль за вагою. Не забувайте, що стрес має негативний вплив на серцево-судинну систему, тож слід тішити себе приємними емоціями. А за наявності серйозних проблем не варто нехтувати візитами до лікарів.